CHP’den Tunç Soyer’e takviye açıklaması: O laf hepimize Atatürk’ten vasiyettir

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in 9 Eylül kutlamalarında “Bu toprakları yönetenler, gaflet, delalet hatta hıyanet içindeydi” kelamları nedeniyle amaç alınmasına reaksiyon gösteren CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, “O laf, Tunç Soyer’e ilişkin değil ki. Altına hepimiz imza atıyoruz ki o laf, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ilişkin. O laf, hepimize Atatürk’ten vasiyettir. İnanmayan inanmasın, savunmayan savunmasın!” tabirlerini kullandı.

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu 100. yıl dönümü kutlamalarında sarf ettiği kelamlar nedeniyle maksat alınmasına reaksiyon gösterdi.

Özel, “Laf Tunç Soyer’in olunca itiraz kolay. Fakat o laf, Tunç Soyer’e ilişkin değil ki. Altına hepimiz imza atıyoruz ki o laf, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ilişkin. O laf, hepimize Atatürk’ten vasiyettir. İnanmayan inanmasın, savunmayan savunmasın!” tabirlerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, 9 Eylül İzmir’in kurtuluşunun yüzüncü yılı kutlamalarında yaptığı konuşmada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kelamlarına atıfta bulunarak, “Yüz yıl önceydi. Bu toprakları yönetenler, gaflet, delalet hatta hıyanet içindeydi. Gençleri, bayanları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler. Yalnızca ve yalnızca saraylarındaki saltanatı korumak için bütün bir milleti ateşe attılar. İnsanlık onurumuzu, bağımsızlık tutkumuzu ayaklar altına aldılar, teslim oldular. Bir sabah emperyalist ülkelerin askerleri, kirli çizmeleri ve kirli emelleriyle körfezin sularını ve güzelim kentimizi işgal etti” demişti.

Soyer, bu kelamları nedeniyle Cumhur İttifakı tarafından amaç alındı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.