Gümüşhane’de reaksiyonlara aldırmadı, kick boksta muvaffakiyetten muvaffakiyete koştu

Gümüşhane Kelkit’te yaşayan Feyzanur Azizoğlu, 2017’de ilçede açılan, Uzak Doğu sporları eğitimi verilen spor salonuna kaydoldu.

Kick boksa başlayan Azizoğlu’na, etrafındakilerin tenkitlerine karşın ailesi takviye verdi.

Azimle çalıştığını söyleyen Azizoğlu, 5 yılda 7 sefer Türkiye şampiyonu, 1 kere Avrupa şampiyonu, 1 defa dünya ikincisi ve üçüncüsü, 1 defa de İslami Dayanışma Oyunları’nda şampiyon oldu.

Azizoğlu’nun muvaffakiyetleri sayesinde ilçedeki öbür kız çocukları da spora yöneldi.

“Evinde otursun, yemek yapsın diyenler oldu”

Spora başlayınca aldığı reaksiyonları anlatan Feyzanur Azizoğlu, “Kız çocuğunun kick boksta ne işi var? Meskeninde otursun, yemek yapsın’ diyenler oldu. Ailem bu reaksiyonları dikkate almadı, beni desteklediler. Şampiyonluklar elde etmeye başlayınca ön yargıları yıkmaya başladım. Sonrasında gelen şampiyonluklarla aileler kız çocuklarını spora göndermeye başladı. Artık ön yargılar kırıldı ve çocuklarının spora giderek faal olmasını istiyorlar. Ben spor sayesinde manevi olarak çok hoş beşerler, çok bedelli anılar kazandım. Elde ettiğimiz başarılarla kız çocuklarına örnek oldum. Çok memnunum. Üzerimde emeği olan hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Spora yeni başlayan arkadaşlarıma hürmet, sevgi ve her vakit disiplinli olmayı anlatıyorum. Kelkit’te çok yetenekli atletler var. Daha başarılı olacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

“Aileler artık kız çocuklarını spora teşvik etmeye başladı”

Kick boksa başlayan Fatma Nebihan Aldemir (17), “Ben spora başladığımda önümüzde yalnızca Feyzanur Azizoğlu vardı. Feyzanur muvaffakiyetler elde ettikçe, biz çok keyifli olduk. Bizim de bir umudumuz oldu. ‘Biz de şampiyon olabiliriz’ dedik. Kelkit’te olumsuz bakışlar da geri çekilmeye başladı. ‘Demek ki kız çocukları bir şeyler başarabiliyor. Kız çocukları da bu alanda ilerleyebiliyor’ diye düşünmeye başlayan aileler, spora daha sıcak bakmaya başladı. Aileler artık kız çocuklarını spora teşvik etmeye başladı. Feyzanur’un getirmiş olduğu muvaffakiyetler, ilçe halkı olmak üzere herkesi çok etkiledi. Bizim öncümüz oldu ve bize kapı açmış oldu” dedi.

“Daha çok muvaffakiyetler elde edeceğine inanıyorum”

DHA’nın aktardığına nazaran gençleri spora kazandırmak için çaba ettiklerini kaydeden kick boks antrenörü İbrahim Çiçek de “Feyzanur Azizoğlu, emeklerinin karşılığını aldı, halkımızın yüzünü güldürdü. Daha çok muvaffakiyetler elde edeceğine inanıyorum. Ben Feyzanur’a ‘kar küreyici’ diyorum. Gençlerin, kız çocuklarının önünü açıyor. Feyzanur’un başarılarından sonra spora başlayan birçok kız atletimiz oldu” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.