Jandarma Genel Komutanlığı’na birinci bayan general

Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki terfi ve emeklilik süreçlerinin bu ay başındaki YAŞ toplantısında yapılmasının akabinde İçişleri Bakanlığı’na bağlı olan Jandarma Genel Komutanlığı’ndaki terfi ve emekliliklere ait cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlandı.

11 general 30 Ağustos prestijiyle emekliye sevk edilirken 18 general bir üst rütbeye, 14 albay da generalliğe terfi ettirildi. Emekliye sevk edilenler ortasında FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe teşebbüsünün bastırılmasında kritik rol oynayan kumandanlar da yer aldı. 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı Muğla’nın Marmaris ilçesindeki otele akın düzenleyen darbeci askerlerin yakalanmasında aktif rol oynayan devrin Muğla vilayet jandarma kumandanı olan ve hala Antalya vilayet jandarma komutanlığı vazifesini yürüten Tuğgeneral Yavuz Özfidan ile Diyarbakır Silvan’da operasyonda olduğu sırada 15 Temmuz darbe teşebbüsüne direnen ve daha evvel Mardin’deki faili meçhul davasından beraat eden Jandarma Genel Kumandan Yardımcısı Musa Çitil emekliye sevk edildi.

YENİ GÖREVLENDİRME

Öte yandan birinci kere Jandarma Genel Komutanlığı’nda bayan general ataması yapıldı. Jandarma Genel Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Gayret ve Çocuk Şube Müdürü Kıdemli Albay Hasret Yılmaz tuğgeneralliğe terfi ettirilerek Jandarma ve Kıyı Güvenlik Akademisi lider yardımcısı oldu. Cumhurbaşkanı kararı uyarınca 62 general yeni misyonlara atanırken Aydın, Artvin, Batman, Düzce, Tunceli, Edirne ve Kahramanmaraş vilayet jandarma kumandanları merkeze çekildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.