Özgür Demirtaş: Selahattin Demirtaş’ın bu tweet’ine gülmeyen insan değildir

Cezaevinde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş’la akraba olduklarına dair iddiayla ilgili olarak Twitter hesabından esprili bir paylaşım yaptı.

Özgür Demirtaş’ın “Hiçbir siyasetçi ile akrabalık bağım yok” açıklamasını paylaşan Selahattin Demirtaş, “Niye böyle olduk amca oğlu? Sen özgürsün, ben rehineyim diye mi?” ifadelerini kullandı. Özgür Demirtaş da Selahattin Demirtaş’ın paylaşımlarına yanıt verdi.

Özgür Demirtaş, gelen eleştiriler üzerine yeni bir paylaşım yaparak Selahattin Demirtaş’ın tweet’ine gelen yanıtlardan birini alıntılayarak, “Selahattin Demirtaş’ın bu tweet’ine gülmeyen insan değildir. Şöyle bir tweet okudum az önce: ‘Selahattin Demirtaş’ın Özgür Demirtaş tweet’ine solcular yüksek sesle, muhafazakarlar kısık sesle, ülkücüler gizlice güldü’. Ülke gülmeye hasret kalmış. Görüntülenme resmen rekor” dedi.

‘ARTIK CİDDİYETE DAVET EDİYORUM’

Özgür Demirtaş, bu sabah yaptığı paylaşımda da, “Arkadaşlar herkesi dün geceki gülmelerden sonra artık ciddiyete davet ediyorum: Serbest piyasa ve Bankalarda oluşan çift dolar kuru sağlıklı değil. Bu konunun çözülmesi lazım. Bankalarda Dolar kuru 19.39 dan, Kapalıçarşıda 20.09 dan bozuluyor. İnsanlar bavulla çarşıya gidiyor” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir