Ryan Reynolds: Disney’in birtakım çocuk sinemalarına yaş sınırlaması getirilmeli

Disney+ platformu, perşembe günü, R dereceli (18 yaş altına yasaklı) Marvel sinemaları “Deadpool”, “Deadpool 2” ve “Logan”ın yakında platformda yayınlanacağını duyurdu. Deadpool’u canlandıran oyuncu Ryan Reynolds, Disney’in klasik sinemalarından birkaçının yaş sonunu tekrar gözden geçirmesi gerektiğini belirterek, “Hepimiz biliyoruz ki kimi Disney sinemaları geri dönüşü olmayan travmalar için şimdiden belli yaşlar için derecelendirilmelidir” dedi.

Reynolds’un tekrar kıymetlendirilmesi için önerdiği Disney sinemaları ortasında “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler”, “Old Yeller”, “Aslan Kral” ve “Bambi” üzere çocuk sinemaları yer aldı.

“Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” kelam konusu olduğunda Reynolds, 1937 imali animasyon sinemaya R derecesi verilmesi gerektiğini zira sinemada “eve zorla girme, çokeşlilik ve hayvanlar üzerinde denenmiş elmaslar” olduğunu belirtti. “Aslan Kral”ın “kardeş katli, hırpalama, büyük olasılıkla üvey kardeş sevgisi ya da en azından kuzenleri öpme” ile dolu olduğunu söyleyen oyuncu, “Bambi” için de, “Masum bir geyik annenin soğukkanlılıkla öldürülmesi, ömür uzunluğu sürecek bir travmaya neden olacak” yazdı.

Disney+ şimdi Reynolds’ın ‘espriyle karışık’ tekliflerine karşılık vermedi lakin cuma gününden itibaren yeni Marvel eklemelerini açıklayan bir basın bülteninde, aboneleri “kendileri ve çocukları için en uygun izleme tecrübesini sağlamak için” ebeveyn denetimi ayarlarını tekrar gözden geçirmeye teşvik etti. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.