Salih Müslim: Ne ABD, ne de Rusya bizim için Türkiye’yi karşısına almaz!

10 milyonluk kırmızı listede aranan Salih Müslim, hava harekatlarıyla çok sayıda örgüt yöneticisinin öldürüldüğünü söyledi.

Örgütün SİHA, İHA ve Drone’lara karşı yalnız bırakıldığını söyleyen Salih Müslim, “Ne ABD, ne de Rusya bizim için Türkiye’yi karşısına almaz” dedi. 

Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD’nin üst seviye isimlerinden Salih Müslim, terör örgütünün yayın organlarına MİT’in Suriye’de gerçekleştirdiği operasyonlarla ilgili itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

Hava harekatlarıyla çok sayıda örgüt yöneticisinin öldürüldüğünü söyleyen Salih Müslim’in itirafları şöyle:

“Türkiye’nin hava taarruzları artarak devam ediyor. Bu hakikati görmek lazım. ABD, Rusya ve başka birtakım ülkeler açıklamalar yaparak yalnızca kınıyor ve tasalarını lisana getiriyorlar. Türkiye bu açıklamaları dikkate almıyor.

“HER GÜN KAYIPLAR VERİYORUZ”

Ne Amerika, ne de Rusya bizim için Türkiye’yi karşısına almaz. Kendi çıkarlarını düşünüyorlar. Uluslar ortası güçler Türkiye’nin Suriye’ye yönelik hücumlarına karşı birtakım açıklamalar yapmış olsa da, Türkiye bunu dinlemiyor.

Bu SİHA’lara, Drone’lara karşı bir tahlil üretmek zorundayız. Kendimizi korumak ve tedbirlimizi almak zorundayız. Her gün kayıplar veriyoruz.”

“SURİYELİLERİN GERİ GELMESİNE KARŞIYIZ”

1 milyon Suriyeli mültecinin ülkelerine geri gönderilmesine de karşı çıkan terörist elebaşı Salih Müslim, “Türkiye demografiyi değiştirmek istiyor. Buralar Türkiye işgali altındayken kimse geri dönemez, buralarda şu anda insanların can güvenlikleri yok, geri gelmesinler.

Briket konutlarla kamp ve köy oluşturmaya çalışıyorlar. Afrin ve etrafına Türkiye’deki sığınmacıları yerleştirip buradaki demografiyi değiştirmek istiyorlar. Hava ve kara harekâtlarıyla Suriye’yi yangın yerine çevirdiler.

Mültecilerin geri gönderilmesine karşıyız, direneceğiz, kimse geri gelmesin. Bütün imkânlarımızla bu plana karşı direnmemiz yasaldır. Bunu da yapacağız” dedi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.