Şanlıurfa’da doktora akın olayının perde ardı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesindeki özel bir tıp merkezinde hekim Şeyhmus Baraj’a saldırdığı güvenlik kameralarına yansıyan 3 kardeş, imajların kamuoyunda büyük reaksiyon çekmesi üzerine tutuklandı.

Yaşanan yakışıksız olayla ilgili ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı.

Eşinin yanında s..tirin gidin dedi

Şüphelilerden İbrahim Halil Dağ, yaşananları şu sözlerle anlattı: “Olay günü 1 yaşında olan çocuğumun yüksek ateş nedeniyle Vimed Tıp Merkezine getirdim. Burada tedavinin para ile yapılacağını öğrenmem üzerine eşim ile mevzuyu konuşmaya başladık, daha sonra da burada hekim olarak çalışan ve ismini Şeyhmus olarak öğrendiğim şahıs geldi.

Ben kendisine durumu anlattım. Akabinde, bana parasız tedavi olmadığını söyledi. Ben de bunun üzerine devlet hastanesine gideriz deyince bana eşimin ve çocuğumun yanında ‘s..tirin gidin o zaman’ dedi.

Ben de bu söylemi duymam üzerine sinirlendim ve itişmeye başladık. Şeyhmus isimli şahıs eşimin üzerine yürüyünce ortamızda hengame çıktı. Doktora hakaret ve tehditte bulunmadım. Olay anlattığım biçimde olmuştur” dedi.

Diplomasını yanında mı taşıyordu

Yaşanan olayla ilgili öbür ayrıntılar da kamuoyuna yansımaya başladı.

Şüphelilerin hür bırakılmasının akabinde adliyenin önünde diplomasını yırtan Şeyhmuz Baraj’ın diplomasını yanınada mı taşıdığı sorgulanıyordu.

Ancak ortaya çıkan ayrıntılar, bu gösterinin hangi niyetle yapıldığını açık bir formda gösteriyor.

FETÖ ile bağlantısı

Şeyhmus Baraj, Gaziantep’te FETÖ’ye ilişkin bir okulda okuduğu ve öteki kardeşlerinin de FETÖ ile ilişkileri nedeniyle soruşturma geçirdikleri öğrenildi.

Şeyhmus Baraj’ın öğretmen olan kardeşinin 2016 yılında KHK ile misyonuna son verildiği ortaya çıktı.

Baraj’ın da devlet hastanesinde değil özel tıp merkezinde bu yüzden çalıştığı biliniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.