Tekne alabora oldu: 6 kişi mevtten döndü

Mersin’de avlanmak ve yüzmek gayeli olarak bindikleri balıkçı teknesinin alabora olması nedeniyle 6 kişi vefattan döndü. 3 kişi kendi imkanıyla yüzerek kıyıya çıkarken, başka 3 kişi ise Kıyı Güvenlik Botu ile son anda kurtarıldı.

Sabah saatlerinde 6 kişi yazlıklarının bulunduğu Tömük Mahallesi kıyı kesitinden balıkçı teknesi ile denize açıldı. Denizde saatlerce avlanıp yüzen Hasan Coşkundeniz, kardeşi Erdoğan Coşkundeniz, İrem Akman, Mert Bulluk ile kardeşi Gizem Bulluk’un bulunduğu tekne, öğlenden sonra 16.00 sıralarında yükselen dalgalar karşısında su aldıktan kısa bir mühlet sonra alabora oldu.

Balıkçı teknesinde bulunanlar denize atlarken, kıyıda olayı görenler durumu polis ve kıyı güvenlik gruplarına bildirdi. Alınan ihbar üzerine Mersin Büyükşehir Belediyesi Arama Kurtarma, Etraf Muhafaza ve Denetim Dairesi takımı ve Kıyı Güvenlik botu bölgeye hareket etti.

3 KİŞİ YÜZEREK KIYIYA ÇIKTI

Denizde adeta can pazarının yaşadığı olayda 6 bireyden 3’ü yüzerek Tömük kıyısına çıkmayı başardı. Saatlerce dev dalgalarla boğuşan 3 kişi ise kısa müddette bölgeye ulaşan Kıyı Güvenlik Botu ile son anda kurtarıldı.

Büyük kaygı ve panik yaşadıkları için bitkin düştükleri belirlenen 6 kişi kıyıya ulaşan 112 sıhhat grubunca sıhhat denetimden geçirildi. Alabora olan balıkçı teknesi bulunamazken, olaya el koyan jandarma 6 kişinin aldıktan sonra hür bıraktı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.