Tom Hanks: “Öldükten sonra bile yeni filmlerde rol alabilirim”

Yapay zekâ teknolojisindeki gelişmeler hayranlık uyandırırken, Hollywood’dan bir isim de bu gelişmeleri yakından izlediğini gösterdi. Ünlü oyuncu Tom Hanks, bu son teknoloji ile öldükten sonra bile oyunculuğa devam edebileceğini söyledi.

2004’te Kutup Ekspresi (The Polar Express) adlı animasyonda dijital biçimde ekranda göründüğünde yeni bir teknolojinin kullanımına öncülük eden Oscar ödüllü aktör, anlaşılan gözünü şimdi de yapay zekâya dikti.

Adam Buxton podcast’ine katılan oyuncu; otobüs çarpsa da kariyerinin devam edebileceğini ve benzerliğinin ve hareketinin Kutup Ekspresi için zaten kaydedildiğini ve yapay zekânın onu yeniden yaratmasının kolay olacağını söyledi:

“Bunun geldiğini gördük, bilgisayarın içinden sıfırları ve birleri alıp bir yüze ve bir karaktere dönüştürme yeteneğinin olacağını gördük. Bu, o zamandan beri bir milyar kat arttı ve bunu her yerde görüyoruz.”

The Making of Another Major Motion Picture Masterpiece adlı romanının tanıtımını yapan Hanks, yapay zekâ ve deepfake teknolojisinin oldukça gerçekçi olduğunu belirtirken, sakıncalarına da dikkat çekti. Hanks, kendisinin bir yapay zekâ versiyonunun sanatsal değerlerinden yoksun olacağını ve onaylamayacağı filmlerde görünebileceğini de kabul etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir