Ümit Özdağ: ‘Dünya tarihinde birinci sefer deist yetiştiren imam hatiplerimiz oldu’

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Antalya’da Muratpaşa Belediyesi Kültür Merkezi’nde gençlik söyleşisine katıldı.

Burada yaptığı konuşmasında Türkiye’nin dört temel sıkıntıyla karşı karşıya olduğunu belirten Özdağ, bunları “devlet krizi”, “milli birlik krizi”, “ekonomik kriz” ve “sığınmacı krizi” olarak sıraladı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Özdağ, “Erdoğan’ın toplumu bölerek, ayrıştırarak ve düşmanlaştırarak yönetmeye çalıştığını” söyledi. “Erdoğan’ın iktidara geldiği günden bu yana en büyük tahribatı devlette ve İslam dininde yaptığını” öne süren Özdağ, “Dünya tarihinde birinci defa deist yetiştiren imam hatiplerimiz oldu. Araştırmalara nazaran yüzde 16 civarında deist ve ateist var artık toplumumuzda” dedi.

“MİLLETİN ATATÜRK SEVGİSİ GÜÇLENİYOR”

Erdoğan devrinde bir mevzuda ise olumlu gelişmeler yaşandığını belirten Özdağ, kelamlarına şöyle devam etti:

“’Yiğidi öldür hakkını ver’ derler ya, Erdoğan sayesinde olumlu bir şey arttı, Atatürk sevgisi. Erdoğan’a baktıkça millet Atatürk’ü seviyor. Bu 20 yılda Türk milleti artık bir devlet sevgisi olarak değil fakat samimi, sıcak ve artık Atatürk’ü nitekim anlayan bir anlayışla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sahipleniyor, seviyor, savunuyor. Erdoğan, Atatürk’ü havaalanlarından, stadyumlardan ismini kaldırdıkça Türk milletinin kalbindeki sevgiyi de güçlendiriyor.”

Ekonomik krizin hiç olmadığı kadar ağır olduğunu lisana getiren Ümit Özdağ, iktidar gittiğinde geride bir enkaz değil moloz kalacağını söyledi.

MUHALEFETİ GAYE ALDI

Özdağ, muhalefetle ilgili ise şöyle konuştu:

“6 birbirine benzemeyen önderin yönettiği Türkiye lakin parçalanır. Aslında bir tanesi de masanın yanındaki dolabın içine girmiş oradan fısıldıyor. Yani biz bütün bu partilerden ayrılıyoruz. Soruyorlar, ‘Niye muhalefeti eleştiriyorsunuz’, bunlar muhalefet olmadığı için eleştiriyoruz, bunlar sarı muhalefet. Bakın iktidar neyle soyuyor ülkeyi, ihale yasası 21/C unsuru, ihaleye çıkmadan acil durum, çabucak bu ihaleyi istediklerine verme hususu. Artık bakın muhalefetin elindeki bütün belediyelere hepsi 21/C’yi uyguluyor. Aranızdaki fark ne sizin?”

‘İÇ SAVAŞ’ İDDİASI

Sığınmacılar ve kaçaklar konusuna da değinen Özdağ, Türkiye’nin demografik yapısını değiştirdiğini sav ederek “Türklerde doğum oranı 1,9, Suriyelilerde 5,3, yani 3 katı. Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa’da 9 sene sonra Türkler azınlıkta olacak. Fakat ondan evvel Türkiye’de bir iç savaş çıkaracaklar, Suriye ve Irak’ta çıkardıkları üzere, bu büyük Kürdistan projesi” dedi.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.