Ünlü Hedge Fonu, Bu Altcoin’den Piyasaya Boşaltıyor!

Singapur merkezli kripto hedge fonu Three Arrows Capital (3AC), altcoin satmaya devam ederken tasfiye riskleriyle karşı karşıya. Perşembe günü Three Arrows Capital, 5500 stETH’yi 6,1 milyon USDT ile takas etti.

Three Arrows Capital, altcoin satmaya devam ediyor

Etherscan verilerine göre, Three Arrows Capital’in cüzdanlarından biri, 16 Haziran’da 5500 stETH’yi 6,098,466,49 USDT ile takas etti. Hedge fonu, en iyi firmalar firmadaki pozisyonları tasfiye ederken, kredileri geri ödemek için varlıklarını tasfiye ediyor. Şu anda, bu adresin stETH bakiyesi yaklaşık 14.118’dir.

Son zamanlarda, Three Arrows Capital, Lido’nun hisseli Ethereum (stETH) fiyatlarının ikincil piyasalarda düşmesinden sonra, 14 Haziran’da Ethereum (ETH) için 33 milyon dolar değerinde stETH’yi tasfiye etti ve birkaç şirketin varlıklarını tasfiye etmesine neden oldu. Hedge fonu ayrıca Mayıs ayından bu yana ETH satıyor. Ethereum varlıklarını büyük ölçüde azalttığını görülüyor. Ek olarak şirket, Compound ve Maker gibi çeşitli DeFi protokollerinde varlıklarını cüzdanlarda tasfiye etti.

3AC iflas riskiyle karşı karşıya

İlginç bir şekilde, Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Zhu Su, Twitter profilinden Ethereum’u sildi. Birleşme (merge) tarihi belirsiz kaldığı için firmanın artık Ethereum’a bakmayabileceğini gösteriyor. Aslında Three Arrows Capital, kripto ticaret şirketi 8Blocks Capital’in başkanı Danny Yuan tarafından marj çağrısını karşılamak için yaklaşık 1 milyon dolarlık 8Blocks fonu kullandığı için hedef alındı. Hedge fonunun iflas riskleriyle karşı karşıya olduğu söyleniyor. Her nasılsa firmadan ve varlıkların tasfiyesinden ayrıntı eksikliği buna işaret ediyor.

stETH-ETH istikrarı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Curve Finance’e göre stETH’nin ETH’ye olan depeg’i şimdi 0,94’e düştü. Lido Staked Ethereum (stETH) fiyatı şu anda 1.050.55 dolardan işlem görüyor. Ethereum (ETH) ise 1.118 dolardan.

stETH Ve Celsius’a ne oldu?

UST’nin başarısızlığı Defi sisteminin iyi olmayan bir oyununu başlattı. USDD de son birkaç gün içinde sabit değerini kaybetti. Son zamanlarda stETH’nin istikrarını kaybetmesiyle, Celsius’un çökme olasılığı var.

Olay, Ethereum’un doğrulayıcı olmak için 32 ETH hissesini duyurmasıyla başladı. Az miktarda ETH’ye sahip kişiler bunu karşılayamıyorlar. Daha sonra DeFi protokolleri gibi balinalar da olaya dahil oldu. Böylece, STETH’e sahip olduktan sonra, faiz almak için Celsius’ta stake yapabilir. Ya da ETH ödünç almak için teminat olarak AAVE’ye gidebilirsiniz. Böylece bir ölüm sarmalı için zemin oluştu.

Özetle, para akışını çekmek ve işlem hacmini artırmak için Celsius, kullanıcıların stETH’den %18 faiz kazanmasına izin verdi. Celsius, Lido’nun başlıca müşterilerinden biri olan bir kripto kredisi şirketidir. Kullanıcılar teminat vermeye devam etmek için stETH miktarını kullandılar. Daha sonra, cüzdanlar 54.103 stETH’den fazla para çektiğinde, iki token arasında fiyat istikrarsızlığına neden oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.