Üsküdar Belediyesi’nden zabıta takımlarına biber gazı sıkan İBB’ye büyük reaksiyon: Hak var hukuk var

Üsküdar Nevmekan Kıyısı’nın yanında yer alan İSPARK alanı, İBB zabıtaları tarafından ‘farklı proje alanı olarak kullanılacağı’ argümanıyla boşaltıldı. Mülkiyet hakkının kendilerinde olduğunu söyleyen Üsküdar Belediyesi’nin zabıta takımları ise proje çalışmasına mani olmak isteyince arbede çıktı.

İBB ZABITALARI BİBER GAZI SIKTI

Çok sayıda çevik kuvvet polisi çıkan arbedeyi önlerken etrafta güvenlik tedbiri alındı. Yaşananların açıklamada bulunan Üsküdar Belediye Lider Yardımcısı Zekeriya Şanlıer, “Bize İBB tarafından rastgele bir proje sunulmadan bir bilgi verilmeden İBB burayı otopark olarak boşalttı. Farklı bir proje yapmayı düşündüğünü yalnızca kelamlı olarak öğrendik. Yaşananlardan ötürü bir arkadaşımız hastanelik oldu. Bunun sebebi de İBB’de misyon yapan zabıtalar biber gazı sıkmışlar” açıklamasında bulundu.

“ÜSKÜDARLININ HAKKINI KİMSEYE YEDİRMEYİZ”

Üsküdar Belediyesi daha sonra Twitter’dan açıklama yaparak İBB’ye reaksiyon gösterdi. Üsküdar Belediyesi’nin resmi toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Hak var, hukuk var. Hiçbir tapunuz, yasal hakkınız, müsaadeniz, müracaatınız olmadan, yalnızca canınız istiyor diye Üsküdarlıların resmi merasim alanını, alanımızı kapatamaz. Asırlık ağaçlarımızı şantiye içinde bırakamazsınız. Takımlarımıza biber gazıyla saldıran İBB’yi kınıyoruz.

Hakkı uhdemizde olan ilçemizin resmi merasim alanının, düzgün niyet ve kamu faydası temeliyle yıllardır İSPARK olmasına müsaade etmemiz diğer, kendisine ilişkin olmayan bir yerin etrafını “bir gece birden kapatmak”, şantiye görünümü vermek öteki. Üsküdarlının hakkını kimseye yedirmeyiz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.