Hem suçlu hem güçlü… Google bir gecede yüzlerce kişiyi işten çıkardı!

Google kabul etti… ‘Gizli sekmede’ olsalar bile takip etmişler!

Etkilenen bölümler arasında bilgi ve bilgi ürün ekibinin yeniden yapılandırılmasının bir parçası olarak sesle etkinleştirilen Google Asistan ve Pixel, Nest ve Fitbit donanımlarını yöneten Cihazlar ve Hizmetler PA (DSPA) ekibi yer alıyor.

DURUMU AÇIKLAYARAK ÖNEMSİZ GÖSTERMEYE ÇALIŞTI

30 Eylül 2023 itibariyle 182.000 çalışanı bulunan şirket, bu gelişmeyi doğruladı ancak işten çıkarmaların organizasyonel değişikliklerin bir parçası olduğunu belirtmek için bir açıklama yaparak önemsiz gösterdi.

“Bizi bu fırsatlara en iyi şekilde konumlandırmak için, 2023’ün ikinci yarısı boyunca, bazı ekiplerimiz daha verimli olmak, daha iyi çalışmak ve kaynaklarını en büyük ürün önceliklerine göre hizalamak için değişiklikler yaptı.

Bazı ekipler bu tür organizasyonel değişiklikler yapmaya devam ediyor ve bu değişiklikler arasında küresel çapta bazı rollerin elenmesi de yer alıyor” dedi.

İŞÇİ SENDİKASINDAN GOOGLE’A TEPKİ

Alphabet İşçi Sendikası X’te yaptığı açıklamada işten çıkarmaların “gereksiz” olduğunu ve şirketin milyarlar kazanırken “iş arkadaşlarımızı işten çıkarmaya devam edemeyeceğini” söyledi.

İlk olarak 9to5Google tarafından bildirildiği üzere Google ayrıca AR donanım ekibinin çoğunu işten çıkardı ve diğer OEM’lerle çalışacak.

Raporda ayrıca Google’ın artık Pixel, Fitbit ve Nest üzerinde çalışan ayrı ekipler yerine tek bir çekirdek donanım mühendisliği ekibine sahip olacağı belirtildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir