Kripto Milyarderinden Şok İddia: Bu Borsa, Binance’ın Yerini Alacak!

Kripto para milyarderi, Orta Doğu’da başlatılmak üzere büyük bir kripto borsası kurulduğunu söylüyor. Dahası düzenlemelerle uyumlu bu yeni borsasının Binance’ın yerini alacağını ileri sürüyor. Binance, şu anda dünyanın en büyük kripto borsası unvanını elinde tutuyor.

Binance’ın yerini alacak dev kripto borsası mı geliyor?

Yeni bir Fox Business röportajında Kevin O’Leary, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düşmanca düzenleyici iklimden dert yanıyor. O’Leary, bu durumun yenilikçi kripto firmalarının ülkeden kaçmasına izin verdiğini söylüyor. Shark Tank yıldızı, büyük oyuncuların ABD’de gelişmeyi tercih etmediğini belirtiyor. Bunun yeni gelişen endüstriye daha dostça yaklaşan diğer ülkelerde inşa etmek istediklerini kaydediyor. Bu bağlamda O’Leary, şu açıklamayı yapıyor:

Bu henüz duyurulmadı ama Abu Dabi’de Binance’in yerini alacak yeni bir borsa başlatmayı planlıyorlar ve M2 adında milyarlarca dolar alacaklar. Tamamen uyumlu, milyarlarca dolarla desteklenen, inanılmaz derecede istikrarlı, mülkiyet şeffaflığına sahip olacak. Ayrıca, dünyadaki herkes tarafından yasal olarak uyumlu bir şekilde kullanılabilecek… Borsalarda yeni standart haline gelecek. Çünkü likidite için bir borsa olmadan Bitcoin tutamazsınız.

Orta doğu kripto dünyasının başkenti olmaya aday”

O’Leary’ye göre, Abu Dabi dijital varlık alanında büyük bir rakip olarak ortaya çıkıyor. Bunun da Amerikalı kanun yapıcılar ve düzenleyiciler için bir uyandırma çağrısı görevi görmesi gerekiyor. Buradan hareketle Shark Tank yıldızı şu yorumu yapıyor:

Gensler, ABD’deki en büyük kripto borsası olan Coinbase’e dava açtı. Bu yüzden Fidelity ve BlackRock Hill’de oradaydı. ETF’lerini (borsa yatırım fonu) yapamadıkları için gerçekten mutsuzlardı. Abu Dabi elini kaldırıyor ve ‘Biz bunu burada yapabiliriz. Eğer orada yapamıyorsanız, biz burada yaparız. Biz sermayenin yeni başkentiyiz ve rekabet etmeye geliyoruz.’ diyor.

Circle, Binance ve SEC davasına müdahil oldu

Stablecoin ihraççısı Circle, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Binance’e karşı açtığı davaya müdahil oldu. Ayrıca, finansal ticaret yasalarının, değeri diğer varlıklara bağlı olan stablecoin’lere yayılmaması gerektiğini belirtti. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Haziran ayında düzenleyiciler, SEC’in kayıtsız menkul kıymetler oluşturduğunu iddia ettiği Solana’nın SOL, Cardano’nun ADA ve Binance stablecoin BUSD gibi kripto para birimlerinde alım satımları kolaylaştırdığı için Binance’i çok sayıda yasal ihlalle suçladı.

Coinbase gibi rakiplerinin yanı sıra dünyanın en büyük kripto borsası, kriptonun mevcut ağır ABD finans yasalarına takılmadığını savunmaya çalışırken, bu durum şu anda bu alandaki en önemli davalardan biri haline geldi. Şimdi Circle, BUSD ve kendi USDC’si gibi dolara bağlı varlıkların, kısmen kullanıcılarının bağımsız satın alımlardan herhangi bir kâr beklememesi nedeniyle menkul kıymet oluşturamayacağını ileri sürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx